Sinop Üniversitesi

23 Aralık 2017,Cumartesi

Sınav kapsamında ÖYSP (özel yetenek sınav puanı) hesaplanması, sportif özgeçmiş ve çeviklik testlerinden alacağı puanlar üzerinden hesaplanacaktır. Yetenek puanı içinde sportif özgeçmiş ağırlığı %60 iken, çeviklik testi puanının ağırlığı %40’dır. Özgeçmiş puanının hesaplanması kılavuzda yer alan “Sporcu Özgeçmiş Değerlendirme Tablosu” üzerinden yapılırken, çeviklik testi için “Illinois agility run test” kullanılacaktır. Çeviklik testi için sporculara iki (2) hak verilecektir. Verilen iki haktan en iyisi (en kısa sürede bitirilen), adayın sportif performans derecesi olacaktır.

Testin açıklaması aşağıda sunulmuştur.

Test alanı uzunluğu 10 metre ve başlangıç ile bitiş çizgisi arasındaki mesafe 5 metredir.

Test için huniler kullanılır. Başlangıç ve bitiş yerleri hariç, geri kalan dönüş yerlerine huniler koyulur. Merkezdeki dört huni 3,3 m eşit aralıklı olmak üzere yerleştirilir.

Testi yapacak sporcu başlangıç yerine gelir ve yere yüzüstü uzanır. Elleri omuz hizasında yerde ve bacakları bitişik şekilde hazır olur. “BAŞLA” komutu ile birlikte sporcu çıkış yapar ve fotosel çalışmaya başlar. Sporcu mümkün olan en çabuk şekilde koşarak huniler arasında belirtilen yönde yol alır. Bitiş çizgisindeki fotosel yardımıyla sporcunun derecesi ölçülerek ekranda gösterilir. Tüm adaylar tamamlandığında erkekler ve bayanlarda en düşük süreyi yapan adaylar tam puan alacaktır.

Sinop Üniversitesi
Sinop Üniversitesi
Sınav Tarihi

15-17 Ağustos 2017 

Sınav Sistemi
Özel Yetenek Sınav Puanı (SÖP (%60) + ÖYS (%40)) Antrenörlük
Özgeçmiş
Bölümler Kontejan

Antrenörlük Bölümü

33 Erkek 19 Bayan 8 Milli

 

 

Baraj Puanı
MS &SL 150 Puan Diğer Adaylar 180 Puandır.
Kimler Düşünebilir
Özgeçmiş %60 Etkilidir Fakat Bir o kadarda %40 gibi azımsanmayacak bir rakam olan Çeviklik testi bu yüzden özgeçmişli çeviklik testine güvenen adaylara önerilir.
Düzenleyen
Ömer ÖZEN

www.besyohazirlikkurslari.com

BENZER KILAVUZLAR