Ordu Üniversitesi

22 Aralık 2017,Cuma

Beceri Koordinasyon Testi:

Aday bu testte bir hakka (1) sahiptir.

Çift Ayak Kasaya Sıçrama: Aday başlangıç fotoselinden geçerek, çift ayak kasaya çıkar ve kasadan çift ayakla belirlenmiş olan çember şeklindeki alana iner. Nizami olarak yapamayan aday istasyonu tekrarlar.

Düz Takla: Aday, cimnastik minderinde kurallara uygun olarak ense ve iki omuzu yere temas edecek şekilde öne düz takla yapacaktır. Nizami olarak öne düz takla yapamayan aday istasyonu tekrarlayacaktır.

Çapraz Adımlama: Aday, çapraz yerleştirilmiş dairelerden hızlı bir şekilde adımlayıp geçerek istasyonu tamamlar. Aday herhangi bir daireyi atlarsa, herhangi bir daireye çift ayak basarsa ve herhangi bir dairenin dışına basarak geçerse aday istasyonu tekrarlar.

Topu Hedeften Geçirme: Aday hentbol kalesi üst köşelerinde bulunan hedeflerden 2 net atış gerçekleştirmek zorundadır. Atış alanında 5 adet top bulunmaktadır. 5 adet toptan 2 tanesini geçiremeyen aday, atışı tamamlamak için atmış olduğu toplardan alarak 2 tane isabetli atış yapana kadar devam eder. Atışı tamamlayamayan bir sonraki istasyona geçemez.

Top Değiştirme: Aday, kasada bulunan ve 4 farklı renkte olan topları birer birer (tek-tek) aynı renkteki kutulara taşıyarak topları yerleştirir. Bu istasyonda; topların yeri değiştirilmezse, top aynı renkteki kutu içerisine girmezse, top aynı renkteki kutudan çıkarsa veya top aynı renkteki kutulara götürülmek yerine uzaktan atılırsa hata olarak sayılacak ve adaydan hatasını düzeltmesi istenecektir.

Çift Ayak Sıçrama: Aday sırasıyla ileri-sağ-ileri-sol-ileri şeklinde dizilmiş olan belirlenmiş yükseklikteki 5 engeli çift ayakla sıçrayarak geçer. Devrilen her engel başına bir ceza puanı adayın toplam süresine eklenir. Aday herhangi bir engeli sıçramadan geçerse veya tek ayak sıçrarsa istasyon başına döner.

Yükseğe Sıçrama: Aday belirlenen yükseklikte bulunan hedefe sıçrayarak sağ veya sol elle dokunur. Dokunamayan aday tekrar dokununcaya kadar sıçramaya devam eder. Bu istasyonun bitimiyle beraber aday koşarak bitiş fotoselinden geçerek süreyi durdurur ve parkuru tamamlamış olur.

* Adaylar her istasyonu tamamlamak zorundadır. Herhangi bir istasyonu tamamlamadan fotoseli geçen ve süreyi durduran aday sınavdan ELENİR.

 

Ordu Üniversitesi
Ordu Üniversitesi
Sınav Tarihi

19-20-21 Temmuz 2017

Sınav Sistemi
Koordinasyon
Özgeçmiş
Bölümler Kontejan

Beden Eğitimi Bölümü

21 Erkek 13 Bayan 6 Milli

Spor Yöneticiliği Bölümü

23 Erkek 15 Bayan 6 Milli

Spor Yöneticiliği İ.Ö.

23 Erkek 15 Bayan 6 Milli

 

Baraj Puanı
150 Puandır.
Kimler Düşünebilir
Koordinasyon odaklı bir sınavdır ve çok etkilidir. Koordinasyonu iyi olan adaylara önerilir.
Düzenleyen
Ömer ÖZEN

www.besyohazirlikkurslari.com

BENZER KILAVUZLAR