Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi

22 Aralık 2017,Cuma

 Koordinasyon Sınavı

1.İSTASYON

Aday hazır olunca fotosel aralığından geçerek süreyi başlatır ve huniler arasında slalom yaparak bir sonraki istasyona geçer. Aday hunileri yere düşürürse kaldırmak ve düşürdüğü huniden başlamak zorundadır.

2.İSTASYON

Aday huniler önünde kasa İçerisinde bulunan futbol topunu el ile alarak belirtilen çizginin gerisinde yere koyar ve ayakları ile huniler arası ve dışarısından top sürerek huniler sonunda bulunan kasaya topu elle bırakır.

-Hunileri atlarsa atladığı huniden başlayarak istasyonu tamamlar.

-Son huniden sonra belirlenen çizgiden sonra topu eline almalıdır.

-Belirlenen çizgiden Önce topu eline alırsa bir önceki huniden başlayarak istasyonu tamamlar.

Kadın adaylar için 30 cm ve erkek adaylar için 40 cm yüksekliğindeki 6 engelden çift ayak sıçrama yapılır. Adaylar ilk engele geldiklerinde çift ayak sıçrayarak ilk engele başlamak ve çift ayak düşerek engelleri geçmek zorundadır. Son engelde adaylar çift ayak sıçradıktan sonra bitirişi çift ayak veya tek ayak ile yapabilirler. Adaylar, engelleri düşürmeleri durumunda engeli yerine koymak ve düşürdükleri engelden devam etmek zorundadırlar. Aday engeller arasında tek ayakla düşmeleri durumunda hata yaptıkları engelden tekrar çift ayak başlamak zorundadır.

4.İSTASYON

Aday, farklı renk ve numaradaki 5 kasa içinde bulunan topları (sağlık, voleybol, basketbol, futbol ve hentbol toplarını) birer birer alır ve 3 m uzaklıktaki (karşı çaprazındaki) yine o topa ait renkteki ve numaradaki kasanın içine bırakır. Aday topu yanlış kasaya bırakmış ise düzeltebilir. Fakat aday bir kerede birden fazla topu taşıyamaz. (Bir aday koordinasyon uygulamasında, bu sette, topları sağ taraftan sol tarafa aktarmış ise, bir sonraki aday toplan bulunduğu yerden yani sol taraftan sağ tarafa aktarır ve sınav sonuna kadar sağdan-sola, soldan-sağa olarak devam eder.)

5.İSTASYON

Kadın adaylar 3 kg ve erkek adaylar 4 kg’lık sağlık topunu kasadan alarak slalomlar arasında çift el ile taşır ve son slalomdan sonra koşarak (tekrar slalom yapmadan) sağlık topunu aldığı kasa içerisine geri bırakır. Aday slalom koşusuna istediği taraftan başlayabilir. Aday slalom çubuklarını yere düşürürse kaldırmak ve düşürdüğü slalom çubuğundan devam etmek zorundadır.

6.İSTASYON

Aday bu istasyonda bulunan 8 tane teker (2’şerli yan yana dizilmiş) içerisinden tek ayakla sıçrayarak bir sonraki istasyona geçer. Aday tekerlerden birini atlaması durumunda başa dönmek zorundadır.

7.İSTASYON

Aday 3 sayılık çizgisinde bulunan topu serbest atış çizgisinden önce bir kez sektirmek ve sonrasında sayı yapmak zorundadır. Top çemberden geçinceye kadar sayı girişiminde bulunmalıdır. Aday sayı yapmadan diğer istasyona geçemez. Aday sayı yaptıktan sonra topualdığı yere bırakmak zorundadır.

8.İSTASYON

Aday 30 m. mesafeyi belirlenen alanlar içerisinde tamamlayarak fotoseli durdurur. Çıkışta fotosele çarpan ve deviren adaylar diskalifiye edilir. Aday tüm vücudunu çizgiden geçirerek fotoseli durdurmalıdır.

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi
Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi
Sınav Tarihi

08-11 Ağustos 2017

Sınav Sistemi
Koordinasyon
Özgeçmiş
Bölümler Kontejan

Beden Eğitimi Bölümü 

34 Erkek 17 Bayan 9 Milli

 

Baraj Puanı
MS 220 Puandır. Diğer 250 Puandır.
Kimler Düşünebilir
Sınava başvuru hakkı bulunan büütün koordinasoynu iyi adaylara önerilir.
Düzenleyen
Ömer ÖZEN

www.besyohazirlikkurslari.com

BENZER KILAVUZLAR