Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi

20 Aralık 2017,Çarşamba

El Pençe Kuvveti Testi

 

El dinamometresi kullanılarak belirlenir. Pençe kuvveti ölçümlerinde aday tarafından tercih edilen bir elden toplam 60 sn. içerisinde 2 tekrar alınır ve en iyi değer kaydedilir. Test sandalyesinde oturur pozisyonda ön kol sandalyenin kolçağında olacak şekilde tek el ile aletin kavranması istenecektir. Ölçüm alınış işlemleri sınav öncesi adaylara uygulamalı olarak gösterilecektir. Aday ölçüm için geçerli standart hareketi 60 sn. içerisinde yapmaması durumunda jüri kararı ile diskalifiye edilir. Test sonucu, jüri tarafından adayın giriş belgesine yazılarak kendisine bildirilecektir.

 Çeviklik Koşusu Testi Parkur

Adaylar parkurda zamana karşı tek hak kullanarak uygulama yapacaklardır. Bu test, spor salonunda yapılacaktır. Test sonucu, jüri tarafından adayın giriş belgesine yazılarak kendisine bildirilecektir. Bu parkurda bayanlarda 45 sn.den, erkeklerde 40 sn.den daha fazla sürede parkuru tamamlayan adaylar puan alamayacaklardır. Adaylar istasyonda slalom direğini devirir veya tutarsa hata sayılır ve her hatası için derecesine 1sn. eklenecektir. Parkur koşusu ve olması muhtemel ihlaller, cezalar sınav öncesi adaylara uygulamalı olarak gösterilecektir.Aday başlama fotoselinden “çık” komutuyla “A” başlama noktasından çeviklik koşusuna başlayacak, köşedeki “B” noktasının etrafından, sahadaki “slalom direklerinin” etrafından ve “C” noktasının etrafından Şekil 1. deki zemine çizilmiş kılavuz çizgilerini takip ederek “ok yönünde” slalom direklerine temas etmeden slalom koşusu yapacak, “D” bitiriş

fotoselinden    geçerek    koşusunu     tamamlayacaktır.     Belirlenen     parkurun    izlenmemesi durumunda aday diskalifiye edilecek ve puan alamayacaktır.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi
Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi
Sınav Tarihi

11 Temmuz 2017

Sınav Sistemi
2 Aşamalıdır. El Pençe Kuvvet Testi, Çeviklik Koşu Testi,
Özgeçmiş
Bölümler Kontejan
Beden Eğitimi Bölümü 35 Erkek 25 Bayan
Antrenörlük Bölümü 25 Erkek 15 Bayan

 

Baraj Puanı
220 Puandır.
Kimler Düşünebilir
Sınav Sistemi % delerine Bakarak iyi olmanız Önemli
Düzenleyen
Ömer ÖZEN

www.besyohazirlikkurslari.com

BENZER KILAVUZLAR