İstanbul Esenyurt Üniversitesi Antrenörlük

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Antrenörlük

20 Aralık 2017,Çarşamba

 

Birinci Aşama Koordinasyon Testi
Koordinasyon Parkurunda bayanlarda 38.00, erkeklerde 28.00 saniye limit derecelerdir. Bu sürelerin üzerinde derece yapan adaylar 0 puan almış kabul edilirler. Her aday bu parkuru iki kez koşar ve en iyi derecesi geçerli derece olarak alınır. Adayların Koordinasyon Parkurundan elde edecekleri dereceler yüzde rank sistemine göre 100 puan üzerinden derecelerine karşılık gelen ham puana dönüştürülür.

 

İkinci Aşama Branş Uygulama Sınavı

Branş sınavı ilgili branşa yönelik bir takım testler ile adayın branş hakkındaki teknik taktik ve beceri düzeyinin ölçüldüğü sınavdır. Branş Sınavı Yüz (100) puan üzerinden değerlendirilir. Her branş sınavının puan tablosu belirtilmiştir.

 

 

Üçüncü Aşama Mülakat ve Sporcu Özgeçmişi Değerlendirme Sınavı
Mülakat ve Sporcu Özgeçmişi değerlendirme Sınavı Yüz (100) puan üzerinden değerlendirilen bir sınavdır.Mülakat sınavına, Koordinasyon Testi Uygulama Sınavına katılan adaylar alınacaktır. Mülakat Sınavından aldıkları puanlar da standardize edilir.

Koordinasyon Testi: Yedi bölümden oluşur.

Bölüm 1: Çıkış çizgisinden geçerek koşuyu başlatmak.

Bölüm 2: Uzaklıkları işaretlenmiş altı kulenin her birinin arkasından geçerek slalom koşusunu bitirmek.

Bölüm 3: Kasa içinde bulunan basketbol topunu işaretli duvara üç kez atıp tutmak (top elden kaçarsa yedekte bulunan ikinci topla harekete devam edilir; üçüncü atışın (son) sonrasında top kasaya konulmalıdır).

Bölüm 4: Birinci engelin üzerinden, ikinci engelin altından ve üçüncü (son) engelin üzerinden geçmek. Engeli düşüren aday diskalifiye edilir.

Bölüm 5: Denge aleti üzerinden boydan boya geçmek. (Denge aletinin başlangıç ve bitiş kısmında bulunan işaretli bölgelere basmak zorunludur. Aday denge aletinden düşerse, düştüğü yerden tekrar aletin üzerine çıkarak teste devam edebilir)

Bölüm 6: Jimnastik sırasının üzerinden sağ-sol beşer kez (toplam 10 tekrar) çift ayak ile sıçramak.

Bölüm 7: Bitiriş çizgisinden geçerek koordinasyon parkurunu tamamlamak.

İstanbul Esenyurt Üniversitesi Antrenörlük
İstanbul Esenyurt Üniversitesi Antrenörlük
Sınav Tarihi

11- 12 Temmuz 2017

Sınav Sistemi
3 Aşamalıdır. Koordinasyon, Branş ve Özgeçmiş Hentbol,Teakwondo,Basketbol,Voleybol,Futbol,Atletizm,Yüzme Branşlarından Alıyor sadece
Özgeçmiş
Bölümler Kontejan

Antrenörlük Bölümü 

70 Genel

 

Baraj Puanı
150 Puandır.
Kimler Düşünebilir
Özel Okullara her zaman yaptığımız yorumu yapıyoruz eğer burslu düşünüyorsanız uygulama sınavlarında ve branş ve özgeçmişte kendine güveniyorsanız deniyebilirsiniz.
Branş %50 Koordinasyon %30 Özgeçmiş %20
Düzenleyen
Ömer ÖZEN

www.besyohazirlikkurslari.com

BENZER KILAVUZLAR