Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi

18 Aralık 2017,Pazartesi

1-ÖNE TAKLA

Gövdenin minder üzerinde öne doğru yuvarlanması ile tamamlanır. Gövdenin tamamen minder dışına çıktığı durumlarda takla hareketi tekrarlanır.

2-ÇAPRAZ SIÇRAMA

Yerden yüksekliği 35 cm. olan denge aleti üzerinde 70 cm aralıklarla yerleştirilmiş olan 120 cm genişliğindeki çıtaların üzerinden çift ayak, belirtilen başlangıç noktasından çapraz yöne doğru sıçrar, hareketi sonuna kadar tamamlar. Çift ayak (5 kez ) sıçrayamayan / çıtaları düşüren aday bu istasyonu baştan başlar.

3-BASKETBOL TOPU İLE SLALOM

Basketbol topu el ile engeller arasından sürülür. Hareket sırasında engeli deviren aday, engeli yerine koyar ve kaldığı yerden harekete devam eder. Adayın topu tek el ya da iki el ile taşıması hata olarak kabul edilir ve hatanın yapıldığı yerden aday harekete devam eder. Toplam dört (4) engel olup engeller arası uzaklık 120 cm. dir. Aday parkuru tamamladıktan sonra, basketbol topunu belirtilen alana bırakarak diğer istasyona geçer. Topun belirlenen alanın dışına çıkması durumunda aday topu tekrar belirlenen alana bırakmak zorundadır.

4-MİNYATÜR FUTBOL KALESİNE SUT ATMA

Aday 8 m. mesafeden 100x160 cm. ebatlarında olan minyatür futbol kalesine isabetli atış gerçekleştirene kadar 3 şut hakkını kullanır, isabetli atıştan sonra parkura devam eder.  Aday üç hak sonunda kaleye isabetli atış yapamaz ise de bir sonraki istasyona geçer.

5-HENTBOL TOPU İLE HEDEFE SUT ATMA

Aday Hentbol kalesinin sağ ve sol üst köşelerine yerleştirilmiş olan 1m.’lik hedeflerin herhangi birine 7 m. den tek elle ve sıçramadan isabetli atış gerçekleştirene kadar 3 top hakkını kullanır, isabetli atıştan sonra parkura devam eder. Aday üç hak sonunda kaleye isabetli atış yapamaz ise de bir sonraki istasyona geçer.

6-VOLEYBOL TOPUNU SEKTİRME

Hedef tahtasının 120 cm. gerisinde bulunan aday, yerdeki voleybol topunu alıp belirlenen çizginin arkasında durarak hedef tahtasına 5 kez pas yapar ( tek ve ya çift elle ). Hedef tahtasından yanlış sektirmeden dolayı kaçan top aday tarafından alınarak kalınan sayıdan itibaren devam edilir. Kare şeklindeki  ( 55X55 cm. ) hedef tahtasının yerden yüksekliği 224 cm. dir.

7-ENGEL ÜZERİNDEN SIÇRAMA ve ALTTAN GEÇİŞ

Aday 40 cm yüksekliğinde ve eninde olan birinci çıtanın üzerinden sıçrar ve 85 cm. yüksekliğindeki ikinci engelin altından geçerek tekrar üçüncü engelden sıçrayarak istasyonu tamamlar. Engelleri deviren aday istasyonu tekrar eder.

8-PARALELDEN GEÇİŞ

Aday, birinci barın ikinci bara göre daha aşağıda olan (120x135 cm.)  asimetrik paralelin içinden kollarından ve ayaklarından destek alarak mindere basmadan gövdesini yukarı çekmek sürati ile yüksek olan paralelin üzerinden geçerek istasyonu tamamlar.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi
Sınav Tarihi

08–11 Ağustos 2017

Sınav Sistemi
3 Etaptan oluşur. Koordinasyon, Dikey Sıçrama& Özgeçmiş
Özgeçmiş
Var
Bölümler Kontejan

Beden Eğitimi Bölümü

20 Erkek 20 Bayan

Antrenörlük Bölümü

30 Erkek 20 Bayan

Spor Yöneticiliği Bölümü

28 Erkek – 17 Kadın

Spor Yöneticiliği Bölümü 2

28 Erkek – 17 Kadın

 

Baraj Puanı
250 Puandır.MS 200 Puandır.
Kimler Düşünebilir
Başvuru hakkı olan ve 3 Aşamayıda iyi yapabilecek adaylar için önerilir.
Düzenleyen
Ömer ÖZEN

www.besyohazirlikkurslari.com

BENZER KILAVUZLAR