Anasayfa

BESYO KAZANMANIN YOLU

12 Tem

BESYO KAZANMANIN YOLUNU 3 ANA BAŞLIKTA ELE ALIYORUZ.

 

1: PUANLAR

TYT PUANI %30 Etkili

 

OBP PUANI (Orta Öğretim Başarı Puanı) %15 Etkili

 

SINAV SİSTEMİ PUANLAMASI%55 Etklili. Üniversitelerin Açıkladıkları Sınav Kılavuzu İçerisinde Bulunan Sınavlarıdır.

Bazı Üniversitelerde Sınav Sistemi İçersinde Özgeçmiş Puanlaması da Yapılmaktadır. Bu da %10-15-20 Okuldan Okula Etki Etmektedir.. Bazı Okullarda da Hiç Etkisi Yoktur.

 

 

2: TERCİHLER

DOĞRU BESYO HAZIRLIK KURSU SEÇİMİ: Besyo Kazanmak İsteyen Öğrenci İçin En Önemli Unsurlardan Biridir. Öğrenciyi Tanımak, Kapasitesine Göre Doğru Antrenmanı Yaptırmak ve Öğrencinin Bütün Özelliklerini Değerlendirerek Doğru Okul Tercihi Yapmak İçin En Önemli Unsur Doğru Kurs Seçimidir.

 

DOĞRU OKUL (ÖZEL YETENEK SINAV) SEÇİMİ: Her Öğrencinin Fiziksel Özellikleri, TYT Puanı, OBP Puanı, Branş Yeteneği, Atletizm Yeteneği, Varsa Özgeçmiş Puanı, Gibi Donanımları Değerlendirilerek Okul Tercihi Yapılır.

Okul Tercihi Profesyonel Bir Şekilde Yapılması İçin Kurs Hocalarınız İle Beraber Yapın. Sizler İçin En Doğru Okul Tercihini, Sizi En İyi Tanıyan Kurs Hocalarınız Yapacaktır.

 

 

3: YÜKSEK PERFORMANS

Besyo Sınavlarında Yüksek Performansa Ulaşmak İçin Aşağıdaki Etkenleri Bir Bütün Olarak Düşünüp Hareket Etmemiz Gerekmektedir.

 

* KALİTELİ ANTRENMAN: Testler Ve Gözlem Yolu İle Sporcunun Eksik Olan Yönlerini Geliştirmek, İyi Olan Yönlerini Daha Da İyi Duruma Getirmek İçin, Kapasiteye Yönelik Yapılan Antrenmanlardır.

 

ANTRENMAN SÜREKLİLİĞİ: Antrenman Sürekliliği Z Kuşağı Sporcularımızda Yaşadığımız En Büyük Problemlerden Biridir. Başarıyı Getiren En Büyük Unsur Disiplindir. Disiplinli Bir Şekilde Antrenmanlarına Katılım Sağlayan Sporcuların, Antrenmanlarını Aksatan Sporculara Göre %50-60 Daha Fazla Gelişim Kat ettiği Görülmektedir.

 

* İYİ DİNLENME: Dinlenmek Aslında Antrenmanın Devamıdır. Vücuda Yapılan Her Yükleme, Aynı Oranda Dinlenme İster. Dinlenmesi Yapılmayan Bir Antrenman Yarıda Kalmış Bir Antrenmandır. Dinlenmesi Yapılmayan Bir Antrenmanın Vücuda Fayda Getirmesi Bir Yana, Zarar Görmesine Bile Neden Olabilir.

Unutmayın! Dinlenme De Bir Antrenmandır.

 

* İYİ BESLENME: Vücuda Yapılan Her Yükleme, Aynı Oranda Beslenme İster. Antrenman Esnasında Kaslarımıza Yapılan Yüklemeler Sonucu Kaslarımız Deforme Olmaktadır. Bu Defermasyonun En Kısa Sürede Toparlanması İçin, Her Antrenman Sonu İyi Bir Dinlenme Ve Beslenme Şarttır. Özellikle Antrenmandan Sonraki İlk 4 Saatte Yapılacak Olan İyi Bir Dinlenme-Beslenme Süreci Sporcunun En Kısa Sürede Toparlanmasını Ve Bir Sonraki Antrenmana Hazır Hele Gelmesini Kolaylaştıracaktır.

 

BRANŞ YETENEĞİ: Bazı Üniversitelerde Branş Sınavları Yapılmaktadır. Futbolcunun Futboldan, Basketbolcunun Basketboldan, Yani Herkesin Kendi Seçtiği Alandan Sınava Girdiği Sistemlerdir. Branş Sınavlarına Girmek İçin İllaki Sporcu Lisansınız Olmasına Gerek Yoktur. Basketbola Yeteneğiniz Olabilir, Herhangi Bir Kulüpte Oynamadan Da Doğru Bir Hazırlık Süreci ile Bu Sınavlarda Başarı Gösterme Şansınız Çok Yüksektir.

Yukarıda Bahsettiğimiz Etkenleri Uygulamanıza Yardımcı Olacak, Sizleri En Güzel Şekilde Hazırlayacak Olan BESYO HAZIRLIK KURSLARINI Sizler İçin Derledik.